Op dinsdag 29 januari om 20u. in Den Bengel, Grote Markt, Antwerpen

Multimedia-voordracht door Gust Van Steenbergen

De stad New Orleans werd gesticht in 1718 door de Frans-Canadese kolonist Jean-Baptiste Le Moyne de Bienville. De stad werd genoemd naar Filips II van Orleans, die in 1715 zijn oom Lodewijk XIV – de Zonnekoning – opvolgde als regent over de 5-jarige Lodewijk XV. New Orleans bestaat dus 300 jaar en dat wordt gevierd. De AJC kon daarbij niet ontbreken en doet met deze presentatie ook haar duit in het zakje. Wij komen hiermee eveneens tegemoet aan een verzoek van één van onze leden. De titel “New Orleans Jazz in de XXIste eeuw” hoeft u niet al te letterlijk te nemen. De muziek die u te horen krijgt is grotendeels van nog levende muzikanten, maar wij zullen – hoe kan het ook anders – af en toe wel teruggrijpen naar eerdere New Orleans muzikanten. Het is geenszins de bedoeling van deze presentatie om een volledig en gedetailleerd overzicht te brengen, maar wel een sfeerbeeld, dat hopelijk andere presentatoren kan inspireren om het onderwerp wat verder uit te diepen tijdens dit feestjaar.

Laat een reactie achter

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *